Secunderabad, Hyderabad, Telangana
GST No. 36AACCB8215D1Z1
Call 08047301265 54% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1000 Kg
| Thickness (mm) | 2 mm |
| Type | Hot Rolled (HR) |
| Grade | IS 2062 E250 |
| Width (mm) | 1250 mm |
| Length (mm) | 2500 mm |
| Brand | TATA Steel |
| Surface Condition | Plain |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Kg
| Nominal Bore (NB) | 2 inch (50 mm) |
| Class | Medium (Class B) |
| Shape | Round |
| Brand | NIPPON |
| Thickness | 2.0 mm |
| Length | 6 m |
| Standard | IS 4923 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Kg
| Nominal Size (NB) | 25 mm (1 inch) |
| Nominal Bore (NB) | 1 inch (25 mm) |
| Class | Medium (Class B) |
| Brand | NIPPON |
| Shape | Round |
| End Finish | Plain End |
| Thickness | 2.0 mm |
| Standard | IS 1239 |
| End Type | Plain End |
| Length | 6 m |
View Complete details