Secunderabad, Hyderabad, Telangana
GST No. 36AACCB8215D1Z1
Call 08047301265 62% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1000 Kg
| Sheet Thickness | 0.50 mm |
| Alu Zinc Coating | AZ70 |
| Sheet Width | 1220 mm |
| Length | 12 ft |
| Material | Aluminium |
| Surface Treatment | Galvalume |
| Color | Grey |
| Coating Type | Galvalume |
| Width | 3.5 ft |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 0.50 mm |
View Complete details
| Sheet Thickness | 0.50 mm |
| Alu Zinc Coating | AZ70 |
| Sheet Width | 1220 mm |
| Length | 12 ft |
| Material | Aluminium |
| Base Material | Cold Rolled Steel |
| Surface Type | Color Coated |
| Application Area | Decking, Residential, Gutters, Ducting, Cold Storage, Industrial Shed, Cladding, Roofing |
| Surface Treatment | Galvalume |
| Color | White |
| Coating Type | Galvalume |
| Width | 3.5 ft |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 0.50 mm |
View Complete details