Secunderabad, Hyderabad, Telangana
GST No. 36AACCB8215D1Z1
Call 08047301265 62% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 5000 Kg
| Thickness | 2 mm |
| Type | MS Sheet |
| Shape | Square |
| Material Grade | Grade 2 (IS10748) |
| Usage / Application | Industrial |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | TATA |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5000 Kg
| Product Type | Hot Rolled |
| Grade | IS 2062 E250 |
| Thickness | 2 mm |
| Usage/Application | Construction |
| Width | 1250 mm |
| Surface Finish | Mill Finish |
| Coil Weight | 10 MT |
| Material | Mild Steel |
| Brand | Tata |
| Edge | Mill Edge |
| Application | General Engineering, Structure, Automotive, Fabrication, Pipes |
| Packaging Type | Roll |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5000 Kg
| Thickness | 2-3 mm |
| Shape | Rectangular |
| Usage/Application | Industrial |
| Surface Treatment | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details